www.tusset.cz
TUSSET

Šumava je krásná za každého počasí

Badespass im Bärenwelle

Aneb je pařák, tak se pojeďme vykoupat.

Badespass im Bärenwelle

Kdy jindy napsat článek o další možnosti se vykoupat, než v těchto parných dnech. Po Karoli ve Waldkirchenu Vám doporučujeme venkovní plovárnu v Grafenau. Ze Stožce sem dojedete za 35-40 minut, zdarma zaparkujete a zaplatíte pár euro za vstup. Vždyť rodinná celodenní vstupenka stojí jen 10 €! (dospělí 4 €, děti/studenti 2,90 €, po 17:00 platíte levnější vstupné dospělí 2,60 € a děti/studenti 2 €). Vezměte si hotovost, nevšiml jsem si, že by šlo platit kartou. Pokud sem jako rodina pojedete v sezóně více jak 16x zvažte permanentku za 160 €. Za slunečného počasí mají otevřeno od 9:00 do 19:00 (za deště 17:00-19:00), ale radši si vše před odjezdem ověřte na webových stránkách. Mají zde obzvlášť po ránu úžasný 50 m plavecký bazén, umělé vlnobití v každou celou na 10 minut, skokanskou věž s 1, 3 a 5 metrovými plošinami, 68 m dlouhý tobogán, dvě velká brouzdaliště pro mrňata se skluzavkami, vodními hřiby a tryskami. Lehnout si můžete na slunečné terase nebo do krátce zastřižené trávy a před sluníčkem se schovat pod vzrostlé stromy. Samozřejmostí je všude bezbariérový přístup, WIFI připojení a občerstvení - kiosk, kde krom pití a nanuků na schlazeni si můžete dát pizzu, currywurst či kuřecí burgr na zahřátí, vše je polotovar, ale chutné. Lze si zahrát stolní tenis nebo beachvolejbal, vše potřebné vám zde půjčí nebo si nezapomeňte vzít své vlastní. Užijte si krásný letní den v Bärenwelle.

Doporučujeme procházku přilehlého parku s jezírkem, kde je krásné dětské hřiště Bärena nebo bobovou dráhu Bärenbob, která je jen kousek od plovárny.

Další možnosti koupání v blízkosti Stožce: u splavu ve Stožci, Haidmühle - rybník/jezero, Volary – vnitřní plovárna, Mauth – rybník/jezero, Neuschönau – rybník/jezero, Waldkirchen – vnitřní a venkovní plovárna


Přidat komentář:

Bärenwelle v Grafenau...

Bärenwelle v Grafenau...

...a zdejší 50 m plavecký bazén.


Dva bazénky pro ty menší...

Dva bazénky pro ty menší...

...se skluzavkami, vodními hřiby a tryskami.


Skokanskou věž s 1, 3 a 5 metrovými plošinami...

Skokanskou věž s 1, 3 a 5 metrovými plošinami...

a 68 m dlouhý tobogán.


To je krása, co?

To je krása, co?

Tak se také přijeďte schladit!

    Mohlo by se Vám dál líbit:
Hajní a pytláci na schwarzenberské Šumavě – díl první
Hajní a pytláci na schwarzenberské Šumavě – díl první, aneb trocha té historie ze šumavských hvozdů.
Šumavský Cape Epic – den první
Šumavský Cape Epic – den první, aneb dnes to bude pohádka
Falkenstein a okolní schachten
Falkenstein a okolní schachten, aneb nejstrmější cestou vzhůru
Na kole ze Stožce přes Jelení vrchy do Nové Pece na smažák a zpět
Na kole ze Stožce přes Jelení vrchy do Nové Pece na smažák a zpět, aneb 40 km i pro slečinky